آشنایی با آسپارتام ( HFCS و شیرین کننده ها )

 

نوشابه های رژیمی و کم کالری

نوشابه های رژیمی و کم کالری نوشابههایی هستند که در آنها ار شیرین کننده های مصنوعی استفاده می شود و در نوشابه های رژیمی فقط از شرینی استفاده     می شود شیرین کننده های مصنوعی استفاده می شود شیرین کننده های مصنوعی جزء شیرین کننده های قوی بوده و چندین برابر ساکارز شیرینی دارند برخی از آنها عبارتند از آسپارتام ، ساخارین ، توماتین .

آسپارتام شیرین کننده کم کالری است که برای شیرین کردن طیف وسیعی از فرآورده های غذایی ونوشابه های کم کالری و یابطور مسقیم به عنوان شیرین کننده مورد استفاده قرار می گیرد طعم این شیرین کننده شبیه طعم شکر می باشد با این تفاوت 200 بار شیرین تر از شکر است . آسپارتام در بین شیرین کنندهای کم کالری تنها شیرین کننده ایی است که در بدن ما کاملا شکسته می شود. بنابراین آسپارتام در بدن ما به هیچ وجه در بدن ما تجمع نمی یابد، همچنین مقادیر حاصل از آسپارتام در مقایسه با مقادیر حاصل از منابع غذایی دیگر بسیار کم می باشد . میزان مجاز مصرفی روزانه و آسپارتام حداکثر ppm 700 و آسه سولفام حداکثر ppm 500 میباشد.

 

مزایای استفاده از آسپارتام

-          طعم شیرین و مناسب ( مطالعات نشان می دهد که طعم بسیار شبیه به طعم شکر می باشد.)

-          تشدید طعم ( آسپارتام قدرت طعم میوه جات ازقبیل آلبالو ، و پرتقال،را در فرآورده های غذائی و نوشابه ها داراست.)

-          پوسیدگی دندان راتشدیدنمی کند .

-          برای مصرف افراد دیابتی قابل قبول است. (این فرآورده نه تنها بهافراد دیابتی اجازه میدهد که از فرآورده های غذائی شیرین استفاده کنند بلکه مانع از افزایش قند خون آنها می آورد. بعلاوه مصرف این فراورده های کم کالری به افراد دیابتی کمک می کند وزن خود را کنترل کنند .

-          برای کنترل وزن مناسب است.

-          آسپارتام بخشیاز رژیم غذائی است.( نه تنها میزان شکر و کالری مواد غذائی و نوشابه ها کاهش می دهد بلکه طعم مناسبی ایجاد می کند )

 

کاربرد آسپارتام در مواد غذایی و نوشابه ها

آسپارتام در حدود 600 فرآورده غذایی جهان بکار میرود که از آنجمله می توان به نوشابه ها، آدامس ، فرآورده های قنادی ، ژلاتین ، دسرها ، پودینگ ها و بسیاری از فرآورده های داروئی مانند ویتامین ها اشاره کرد.

 

کاهش کالری زائی

این شیرین کننده ، کالزی زائی موادغذائی ونوشابه را کاهش و یا حذف می نماید درحالیکه هیچ تغییری ایجاد نمی کند . مثلا یک فنجان نوشابه رژیمی نسبت به همان مقدار نوشابه کلاسیک حدود 150 کالری را حذف مینماید درنتیجه حذف یا کاهش (انرژی) سبب کاهش وزن در افراد میگردد. بنابر گزارش FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا ) میزان جذب قابل قبول روزانه آسپارتام ر ا mg 50  درهر  درهر kg وزن بیان می کند .

 

HFCS ( شربت ذرت با قند فروکتوز بالا) ( HFCS و شیرین کننده ها )

HFCS ( شربت ذرت با قند فروکتوز بالا) HIGH FRACTOSE CORN SYROP به عنوان یک شیرین کننده تولید شده از ذرت از دهه میلادی ، در بسیاری از کشورها مورد قبول واقع شده است. HFCS در انواع غذاها و نوشابه ها به کار می رود ولی برخلاف اسم آن HIGH FRACTOSE CORN SYROP بخش عمده آن را فروکتوز تشکیل نمی دهد.

وقتی hfcs با شیرینی مینا ( ساکاروز) مقایسه می شود ترکیب بسیار نزدیکی به ساکاروز دارد ( 50% گلوکز و 50% فروکتور). HFCS در بازار به دو گونه 42% و 55% موجود است که این درصد گویای میزان فروکتوز در عصاره است . HFCS 55 درصد دارای شیرینی معادل شکر بوده و در تولید     نوشابه های گازدار استفاده می شود.

/ 2 نظر / 42 بازدید
جلال الدین

اين هم ادرس لينكش http://sanatehghaza.blogfa.com/post-11.aspx اين حال آسپارتام داراي عوارض بسيار زيادي است كه مصرف آن را محدود مي‌نمايد از جمله: حملات پانيك كه يك عارضه شايع ناشي از مسموميت با اين قند است، تشنج، صرع، گيجي، ميگرن، سردرد شديد، از دست دادن حافظه، اختلالات تكلم به صورت تكلم بريده بريده، بي‌حسي انتهاها، خستگي مزمن، بي‌خوابي، تحريك‌پذيري، فوبيا (ترس مرضي)، تغييرات تشخيصي واضح، تاكيكاردي، واكنش‌هاي آسمي، درد قفسه سينه، افزايش فشارخون، تهوع و استفراغ، اسهال، دردهاي شكم، بلع دردناك، خارش، كهير و ساير واكنش‌هاي آلرژيك، افزايش يا كاهش قند خون، اختلالات قاعدگي، اختلالات جنسي، كاهش ميل جنسي در مردان، سوزش ادرار، افزايش تشنگي، افزايش وزن، ادم، نازك شدن موها، ريزش مو، درد مفاصل، تومور مغزي تاييد شده در حيوانات و مرگ

سم شیرین اسپارتایم

آیا بهتر نیست قبل از درج مطلب به این مهمی کمی هم با متخصصین مربوطه مشاوره شود http://www.shafagar.com/farsi/index.php?option=com_content&view=article&id=120:1389-12-25-13-46-07&catid=40:1388-09-17-15-54-52&Itemid=66